
Youth Peace Tour Oekraïne
Youth Peace Tour Oekraïne. Foto Tilia Maas Geesteranus
Sinds het uitbreken van de revolutie eind 2014 is Oekraïne in crisis. Binnen het land is er de dreiging van separatistische bewegingen, en tegelijkertijd bezet Rusland delen van Oekraïne. Deze twee krachten, intern en extern, blokkeren een oplossing voor het conflict. Potentiële jeugdleiders zijn deel van een oplossing waarbij vrede en wederzijds respect voor diversiteit hand in hand gaan. In tegenstelling tot een groot gedeelte van de oudere generaties hebben jongeren vaak het gevoel dat hun inspanningen een verschil kunnen maken, dat ze de toekomst die ze voor zich zien kunnen waarmaken. Daarom is het doel van dit project om hun potentieel te ondersteunen en stimuleren door middel van uitwisseling en training. Dit wordt gedaan in de tour, die jaarlijks georganiseerd wordt sinds 2015.
"Sinds de Youth Peace Tour heb ik veel cursussen bezocht over onderwerpen in de maatschappij. (...) Deze Tour heeft me veel belangrijke dingen gegeven, zoals vrienden en misschien zelfs mijn toekomstige missie."
Julia Z., Mariupol
Uitdagingen
De eerste uitdaging is het aantrekken van een diverse groep binnen Oekraïne. Desondanks blijven we dit proberen. Gevolgd door de tweede uitdaging: het inspireren van de jongeren tijdens de reis op zo’n manier dat het ze ertoe zal zetten om zelf in actie te komen voor verandering binnen hun eigen omgeving na de tour.
Contact
Cinta Depondt, Project Leider Eastern Europe & Eurasia (Ukraine), depondt(javascript needed for readable email)paxforpeace.nl
Activiteiten & Resultaten

Gastsprekers
Gastsprekers zorgen voor input voor dynamische discussies. Deze gastdocenten worden samen met de groep na afloop geëvalueerd.

Workshops
Tijdens de Youth Peace Tour worden verschillende workshops gegeven op het gebied van geweldloze communicatie. Dit gebeurt zowel op persoonlijk niveau als op groepsniveau. Binnen de groepsworkshops wordt een veilige omgeving gecreëerd waarbinnen sociale en persoonlijke onderwerpen besproken kunnen worden. De jongeren worden ook gestimuleerd om zich te realiseren dat ze niet hoeven af te wachten tot de overheid in actie komt, maar dat ze ook zelf het begin kunnen zijn van verandering. Om een beter inzicht te krijgen in de mogelijkheden leren ze hoe ze een Persoonlijk Ontwikkelingsplan kunnen vormgeven.

Reizen
Het belangrijkste aspect van dit project is de reis zelf, waarbinnen kleinere activiteiten plaatsvinden. Omdat maar weinig Oekraïners buiten hun eigen regio hebben gereisd, is het reizen op zichzelf al waardevol. Door dit te doen, en door in gesprek te gaan met de groep en met gastgemeenschappen, leren de deelnemers over hun eigen land. Dit kan leiden tot een groter gevoel van onderlinge verbondenheid.

Selectieproces
Geïnteresseerde jongeren kunnen zich opgeven door het beantwoorden van een aantal vragen. Kandidaten worden geselecteerd op basis van hun motivatie, geografie, geslacht en bereidheid om in dialoog te gaan (ongeacht hun standpunt). Kandidaten komen dus vanuit heel Oekraïne, zelfs vanuit de gebieden die niet gecontroleerd worden door de overheid.
Blijf op de hoogte van het werk van PAX.
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief.