De Activist Labs, georganiseerd door de Palestinian Center for Peace and Democracy, helpt jongeren uit de Westelijke Jordaanoever impactvolle initiatieven te realiseren op thema’s als gendergelijkheid, kansen voor jongeren, en lokaal bestuur. Tijdens meerdaagse trainingen ontwikkelen deelnemers projecten en motiveren zij anderen om vergelijkbare Activist Labs te organiseren in hun eigen gemeenschappen.
In Palestina staat het maatschappelijk middenveld, zowel fysiek als online, onder druk door de Israëlische bezetting en beperkingen van de Palestijnse Autoriteit. PAX pleit samen met 7amleh voor digitale rechten, door overheden en sociale mediabedrijven aan te spreken op hun rol in het bestrijden van online haatzaaien en discriminerende moderatiebeleid.
Khazaaen is een Palestijns sociaal archief in de wijk Sheikh Jarrah in Oost-Jeruzalem, dat de identiteit van de gemeenschap bewaart te midden van uitzettingen en vernielingen. Met de steun van PAX verzamelt en digitaliseert Khazaaen alledaagse materialen, bevordert het de toegang tot onderzoek en organiseert het evenementen. Samen verbeteren we archiefpraktijken en sluiten we aan bij Nederlandse initiatieven om de Palestijnse identiteit te conserveren en te beschermen.
Alle berichten zijn geladen