Categorieën
Nieuws

PAX bij aandeelhoudersvergadering ING

PAX was gisteren aanwezig bij de aandeelhoudersvergadering van ING. Met flyers en stoepborden herinnerden we de aandeelhouders aan de investeringen in kernwapenbedrijven.

Beeld: Het team van PAX voor het Muziekgebouw in Amsterdam waar ING zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering hield. Foto PAX

PAX was gisteren aanwezig bij de aandeelhoudersvergadering van ING. Met flyers en stoepborden herinnerden we de aandeelhouders aan de investeringen in kernwapenbedrijven.

ING investeerde de afgelopen jaren nog miljoenen in bedrijven die betrokken zijn bij de productie van kernwapens, massavernietigingswapens die onvoorstelbaar veel leed veroorzaken. Daarom startte PAX vorig jaar de campagne #INGkernwapenvrij.

Programmaleider kernwapens Susi Snyder stelde tijdens de vergadering de vraag waarom ING nog steeds investeert in deze controversiële wapens. ING zegt alleen te investeren in de civiele takken van deze bedrijven. PAX neemt daar geen genoegen mee. Bedrijven kunnen geld namelijk makkelijk intern heen en weer schuiven, en om echt impact te hebben moet ING helemaal uit deze industrie stappen.

De acties voor een kernwapenvrij Nederland blijven een prioriteit voor PAX.

Wil je ook in actie komen? Ga naar actie.paxvoorvrede.nl en laat met jouw handtekening zien dat jij de Nederlandse regering oproept om het VN-verbod op kernwapens te ondertekenen.

Bekijk ook