In het eerste deel van de serie bekijken we met sprekers Prof. mr. André Nollkaemper en advocaat Thomas van der Sommen de situatie in Israël en Palestina door de lens van internationaal recht. We horen veel over internationaal recht, maar wat houdt het precies in?
Samen met experts op dit gebied duiden we het bestaan van internationaal recht, hoe het in het verleden is ingezet en waarom het faalt als het gaat om de rechten van Palestijnen. We proberen antwoorden te vinden op vragen zoals: welke verantwoordelijkheden brengen internationale rechtsverdragen met zich mee, en welke rol wordt van Nederland verwacht in deze context? Een scherpe analyse van het internationaal recht, aan de hand van historische- en actuele feiten. Ook gaan we specifiek in op onze F-35 zaak. Projectleider Israël-Palestina Thomas van Gool en Directeur Programma’s bij Oxfam Novib Pepijn Gerrits gaven aan het einde van de eerste editie concrete handvatten voor wat we zelf zouden kunnen doen.
Het programma wordt op op 7 april om 21:00 uitgezonden bij AT5. Houd de website van Pakhuis de Zwijger in de gaten voor de komende afleveringen.