Ter ere van dit speciale herdenkingsjaar staan we dit jaar extra stil bij de vreselijke gebeurtenissen.

Dragi Moji – Mijn Liefste
Sinds 1 juni 2025 publiceren we op onze website dagelijks een brief, tot en met 11 juli 2025, de dag dat het dertig jaar geleden is dat de genocide plaatsvond. De brieven zijn door mensen die verbonden zijn met Srebrenica: overlevenden, nabestaanden, gevluchte Bosniërs en jonge mensen met Bosnische roots.
Voorgelezen brieven
Een aantal van deze nabestaanden leest hun brieven voor in video’s. Ze richten zich tot geliefden die werden vermoord of nog steeds vermist zijn. Met hun woorden vol liefde, verdriet en verlies verwoorden ze het onzegbare.
‘De impact van oorlog wordt vaak onderschat’
PAX directeur Rolien Sasse sprak tijdens de presentatie van de Dragi Moji – Mijn Liefste-tentoonstelling in Sarajevo voorafgaande aan de herdenking van de genocide op Srebenica op 11 juli. Haar toespraak kun je hier lezen.


40 jaar vredeswerk
We zetten ons al jaren in voor vrede en gerechtigheid op de Westelijke Balkan. Onze betrokkenheid begon in 1987 met samenwerking met vredes- en mensenrechtenactivisten in voormalig Joegoslavië. Tijdens en na de oorlogen in de jaren 90 breidde ons werk zich uit naar slachtoffers van oorlogsgeweld in de hele regio. Lees meer over het vredeswerk dat we de afgelopen veertig jaar hebben gedaan in de regio.