Eind februari begonnen de aanvallen van de VS en Israël op Iran. Het is resultaat is een regionale oorlog met nu al tienduizenden bombardementen. Meer dan 1300 Iraanse burgers zijn gedood en miljoenen mensen zijn op de vlucht. De gevolgen beperken zich niet tot Iran: in de hele regio is het onveilig en zijn burgers het slachtoffer.
De aanvallen van de VS en Israël zijn illegaal onder internationaal recht. Met deze aanvallen wordt het de internationale rechtsorde nog verder wordt uitgehold.
De reactie van de Nederlandse regering is zwaar onder de maat. We roepen Kabinet-Jetten op deze oorlog te veroordelen, er geen steun aan te verlenen, aan te dringen op een staakt-het-vuren en het hervatten van de diplomatie.
Hoe langer de aanvallen op Iran doorgaan, hoe verder het Midden-Oosten verzeild raakt in een eindeloze nieuwe spiraal van geweld. Kom daarom ook naar Den Haag op 28 maart.
Praktisch
- ⏰ Wanneer: Zaterdag 28 maart, muziek vanaf 12:50, programma om 13:00 met sprekers van onder andere de Nieuwe Vredesbeweging en Global Solidarity Coalition, aansluitend een mars.
- 🗺️ Waar: Malieveld, Den Haag
We verzamelen vanaf 12:45 links voor het podium en zijn herkenbaar aan de oranje PAX-vlaggen.
De demonstratie heeft één gemeenschappelijk doel: vrede. Daarom vragen we de aanwezigen om af te zien van nationale vlaggen of politieke uitingen.